Aktualności A A A

„LAminowana STalowa rura osłonowa - Polska Innowacja w PrzEwiertach horyzontalnych”

03-08-2023
 
"IZOSTAL" SPÓŁKA AKCYJNA
jest liderem w projekcie pn.:
 
LAminowana STalowa rura osłonowa - Polska Innowacja w PrzEwiertach horyzontalnych
 
Innowacyjny projekt badawczy, realizowany w partnerstwie z firmą PROMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Partner projektu) oraz Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (Partner projektu) wkracza w fazę finalizacji.
 
 
Celem projektu jest opracowanie koncepcji laminatu szklano-żywicznego do zabezpieczania rur stalowych z powłoką antykorozyjną o odporności na ścinanie pow. 100 N/cm2 i przyczepności pow. 125 N/cm2, wraz z opracowaniem stanowisk do przygotowania rur, linii do nanoszenia nowych powłok oraz warunków instalacji.
 
Do zakończenia projektu pozostało jedynie 3 miesiące, a efekty dotychczasowych prac napawają optymizmem. 
 
W okresie realizacji prac badawczo - rozwojowych udało się wyprodukować innowacyjną powłokę, którą z powodzeniem można nazwać pięciowarstwową powłoką antykorozyjną dla instalacji bezwykopowych. Powłoka ta w całej rozciągłości spełnia wymagania założone w projekcie. Jest ona wytrzymała na obciążenia mechaniczne, a parametry przyczepności oraz wytrzymałości na ścinanie kilkukrotnie przekraczają założenia. Jednocześnie powłoka jest elastyczna, co umożliwia jej bezdefektowe instalowanie w odwiercie. 
 
Obecnie Akademia Górniczo-Hutnicza pracuje nad opracowaniem kompleksowych wymogów technologicznych instalacji rury w innowacyjnej powłoce laminatowej w odwiercie, przy uwzględnieniu parametrów uzyskanych podczas badań wytrzymałościowych powłoki.
 
 
 
powrót do listy wpisów
Izostal S.A. 2023 | All Rights Reserved Tel. +48 77 405 65 00
Opolska 29, 47-113 Kolonowskie, Poland Fax +48 77 405 65 01
KAPITAŁ ZAKŁADOWY OPŁACONY 65.488.000 PLN
Pełna wersja serwisu